חיפוש :

טיפים להגדלת המרחב בחלל המגורים

מאת מנצי' מלר


  1. אם מדובר בהתחלת בנייה או בשיפוץ בית או דירה קיימת, חשוב ואפילו רצוי לבחור אריחים גדולים. אריחים גדולים מעניקים הרגשה של חלל גדול יותר, שכן יש פחות "פוגות" – קווים של חיבור בין אריח לאריח.
  1. אם קיימת מרפסת הממשיכה ברצף את חלל הסלון, יש להמשיך באותו גוון שנבחר לריצוף החלל כולו, וזאת כדי ליצור אחדות והרגשת המשכיות.

בארץ יש דרישה לפיה הריצוף החיצוני יהיה "אנטי סליפ", כלומר, מונע החלקה. אבל נכון לעכשיו לא קיימים בשוק אריחים באותם גדלים לפנים ולחוץ. במצב כזה, חשוב עוד יותר לשמור על גוון דומה ככל האפשר לפנים ולחוץ כדי לקבל חלל  מרווח ככל האפשר.  1. כאשר מדובר בפתחי דלתות – רצוי ללכת על פתחים רחבים וגבוהים יותר מהסטנדרט. כמו כן, חשוב להקפיד לא ליצור הפרשי גובה של הפתחים. בארץ קיימת אסכולה התומכת בכך שבחדרים "רטובים", (שירותי אורחים, מקלחות, חדרי אמבטיה וכך הלאה) יהיו הפתחים קטנים יותר משאר הדירה, ונשאלת השאלה, מדוע? ומהי התמורה? ובכן, אם קיים ביחידת הורים חדר "רטוב" כדאי לחשוב להתקין דלת אחרת למשל, דלת זכוכית.


4. לאחר בחירת אריחים גדולים צריך לטפל בפאנלים – הם צריכים להיות בצבע הקיר ולא בצבע הריצוף או הפרקט.


טיפים להגדלת המרחב הקיים בדירה

  1. לקירות ולתקרות הדירה או הבית מומלץ לבחור צבעי פסטל. בנוסף, רצוי שצבעי הריהוט יהיו בהתאם לצבע הקיר.


  1. חשוב לבחור תאורה נכונה, שילוב של אור חיצוני טבעי שילוב וילונות שקופים וקלילים.

תאורה נכונה מוסיפה להרגשה של הגדלת החלל, ולכן מומלץ להצמיד תאורה לתקרה, או לקירות וזאת בכמה אזורים. עוד מומלץ לתלות מנורה אחת מהתקרה, מעל פינת האוכל או מעל האי במטבח.


  1. התאמת הרהיטים לחלל – יש צורך להתחשב בתנועה של הדיירים במרחב כדי שינועו בחופשיות. כאן חשובים הסימטריה והסדר במרחבי הדירה. הרהיטים צריכים להיות בצבע הקיר ורצוי שיהיו על רגליות ולא צמודים לרצפה, ובכך ידגישו את האווריריות במרחב. הדבר אפשרי לביצוע בסגנונות שונים ומגוונים. כמו כן, יש להניח את הרהיטים במרחק של מספר סנטימטרים מהקיר, ובנוסף רצוי לשלב רהיטים שקופים.

    

  1. מראות- מגדילות את המרחב. תמונות צריכות להיות בגודל מותאים לרהיטים קיימים. הווילונות – עדיף שקופים ויורדים מהתקרה ועד לרצפה, ולא מעל החלון; הנחת שטיחים מגדילה אף היא את הרגשת המרחב בחלל.


מנצ'י מלר היא מעצבת פנים ויועצת פנג שוואי, ילידת צ'ילה בעלת ותק של 20 שנה. מלר בוגרת לימודי עיצוב ואדריכלות פנים  אורט קריירה סיימה את לימודי העיצוב בשנת 1996 ואת לימודי הפנג שוואי ב2001 במרכז הבנייה הישראלי.

ml@menchy-meller.com

www.menchy-meller.com

צלמים : פוטואלקס ואמיר צ'קרה.

עורכת : לילי פרי


טואול - בניית אתרים