1. ירושליםHOUSE רעיונות לשיפוץ ועיצוב הבית
  2. /
  3. קטלוג
  4. /
  5. עיצוב חוץ

טיפים לעיצוב המרפסת/הגג

טיפים לעיצוב המרפסת/הגג
טיפים לעיצוב המרפסת/הגג

טיפים לעיצוב הגג/המרפסת

מאת: רפאל ויצמן, אדריכלות ועיצוב נוף

צילום: ליאור טייטלר

גינות במרפסות דורשת מומחיות, הרי לא מדובר במרחבים פתוחים שניתן לעשות בהם ככל העולה על רוחנו, דווקא בגלל שמדובר לרוב בשטח מצומצם ובנוי, נדרשת מיומנות לניצול מרבי של השטח, ויכולת להפוך אותו למקום הנותן תחושה של טבע בין קירות ובניינים.

אתן לכם מספר טיפים לאלמנטים עיצוביים שיספקו לכם רעיונות לעיצוב המרפסת /הגג:

1.משטחי עץ – דקים, פינת ישיבה מעץ, אדניות מעוצבות, ספסלי עץ וריהוט חוץ יעניקו לגג מראה טבעי ונעים. הדקים ניחנים בעמידות רבה והם אסתטיים ופונקציונאליים.


 

2. צמחייה – כפי שציינו, ישנם צמחים שלא מתאימים לגגות ולכן חשוב לבחור בצמחים עמידים וחזקים שיכולים להתפתח גם כאשר הקרינה חזקה. מומלץ לבחור בעצים בוגרים ולהקפיד להשתמש במיכלים עמידים שמאפשרים החלפה של כלים ומונעים דליפת מים.

 

 

3. הצללה – מכיוון שארצנו חמה ושמשית והגג חשוף לשמש רבה יש לדאוג ליצירת הצללה שתאפשר לבני הבית ולאורחים לשבת בחוץ וליהנות מהגג גם בימים החמים. ניתן לבחור בין פתרונות הצללה שונים כמו למשל: שמשיות, גזיבו, בדי הצללה, פרגולות שונות (פרגולה מעץ, ממתכת, מברזל ואלומיניום) ועוד.


 

4. כדים מעוצבים ומכלי שתילה – שילוב כדים ומכלי שתילה מרשימים יוסיפו חן לגג. ניתן למצוא את הכדים והמכלים במגוון עיצובים, טקסטורות וצבעים ולשלב אותם עם תאורה מרשימה. שתילת עצים בוגרים במכלים המעוצבים תצור תחושה טבעית ומזמינה. כדי לשמור על המראה היפה יש להקפיד על תחזוקה נכונה ושמירה על מערכת הניקוז.

 

5. תאורה מעוצבת – גופי תאורה מעוצבים יהפכו את גינת הגג למקום קסום, בעיקר לאחר שקיעת השמש. ניתן להוסיף גופי תאורה גלויים או סמויים אשר עונים על צורך עיצובי ופונקציונאלי (קריאה, לימודים וכו').

 

6. אלמנטים של מים – אלמנטים של מים כמו למשל – בריכות נוי יקנו לגינת הגג אווירה מרגיעה וייצרו תחושת זרימה (ושלא נשכח שלפי תורת הפאנג שואי – המים הם מקור החיים). כדי לעצב גג מרשים ונעים שעונה על הצרכים שלכם מומלץ לפנות אל אדריכל נוף מנוסה שמתמחה בעיצוב גינות גג.


 

כמות
facebook imagetwitter imageemail image


טואול - בניית אתרים