חיפוש :

החיים כמטבח - מאת : עדנה קדוש

החיים כמטבח
מאת : עדנה קדוש
 
בת הטבח התלוננה בפני אביה על הקושי שבחייה.
אביה לקח שלושה סירים עם מים.
בסיר הראשון שם גזר, בסיר השני שם ביצה ובסיר השלישי שם קפה.
הוא בישל את תכולת שלושת הסירים כחצי שעה ונתן לבת לטעום את שהתבשל.
שאל האב הטבח את בתו: מה קרה לגזר? מה קרה לביצה? ומה קרה לקפה?
ענתה הבת: הגזר התרכך... הביצה נעשתה קשה... וגרגירי הקפה נעשו ריחניים ומשובחים...
ענה האב : כך בני האדם מתמודדים עם קשיים ובעיות.
איך את/ה מגיב ללחץ?
כמו גזר? כמו ביצה? כמו קפה?
המטבח הוא כמו החיים שלנו. לעיתים קל לנו יותר להתבונן על משהו וללמוד ממנו על עצמנו.
הנקודה הבסיסית היא: יש לך כל מה שאתה צריך, וכל מה שאתה צריך יש לך.
כלומר, קח את מה שיש לך וממנו צור דברים חדשים. קח את החומרים שיש לך: המשפחה, הבית, העבודה והחלומות... ועל בסיס זה תתחדש ותתקדם. אם תחיה עם החלומות – זה כמו לאכול מתמונות בספר בישול... או לחיות בבית מעוצב במגזין... -הבשורה היא שאתה יכול לעשות מהחלומות על הבית ועל המטבח, חיים של ממש.
כמה פעמים יש לנו תירוצים כמו: אם המטבח היה יותר גדול... יותר יפה... יותר מודרני... אם היו יותר ארונות... אז הייתי מבשלת אוכל ביתי.... למה לקטר ולהיות שרויים בסבל? אפשר לעשות שינוי וזה פשוט.
כשאתה רעב – אל תסתום את הרעב בממתק, או באוכל זמין ומהיר, שייתן הרגשת שובע לזמן קצר, אלא הכן לעצמך ארוחה מזינה, שתיתן לך כח והנאה. כך בעיצוב המטבח, תוכל להכין תכנית, המתאימה ליכולותיך ושתיתן לך מטבח נח, יפה, המותאם לצרכיך ושיאפשר לך לעבוד בו בשמחה ובחשק במקום לעשות שינוי בסגנון "לסתום את הרעב", על מנת שתהיה שבע רצון.
כמו באוכל... יש חשיבות לטעם ולמראה החיצוני, כך גם בעיצוב המטבח. הטעם האישי, המגע האישי שלך הופך את המטבח למקום נעים וחשוב לך, למשפחה ולחברים.
כמו באוכל... אם תאכל אוכל טעים בכמות גדולה או אם תאכל יותר מידי או אם תאכל אוכל מתובל יותר מדי... הרי שתתעורר אצלך תחושה לא טובה: תפיחות, כבדות, עייפות, בחילה ועוד תסמינים שונים. עודף מטעם אחד: עודף מליחות יגביר צמא... עודף מתיקות יגביר עייפות. כך גם בעיצוב המטבח. תכנן את המטבח בלי הגזמה של אלמנט מסוים והכל במידתיות. המידה הנכונה משרה רוגע, יופי, אסתטיקה, נעימות ומאפשרת מטבח פרקטי.
המטבח הוא כמו "ניקוי ראש": אם קיים בלאגן וחוסר סדר, אם הכיור במקום בולט  ומלא כלים מלוכלכים, הרי שכל אלו יגרמו לעומס במטבח, לעומס על השיש ובכיור וגם לעומס פנימי באדם, עומס בראש ולאי שקט. לפיכך, רצוי לארגן את המטבח באופן בו החלק הנראה לעין יהיה מסודר והחלק, שיש בו פוטנציאל לאי סדר, יהיה צדדי או נסתר, למשל: שלא יהיה כיור מול הסלון.
עלות והתארגנות: כמו בחיים מרכיבי הזמן והכסף הם בעלי משמעות. רובנו מתלוננים שאין לנו די ממרכיבים אלו. יש 24 שעות ביממה ואינך יכול להספיק כל מה שתרצה... הכסף שברשותך משתנה מאדם לאדם... החיים מלאים בבחירות. בכל נושא יש לנו חופש בחירה. גם בעיצוב המטבח – אם תחשוב שאין לך זמן וכסף לא תתחיל, אך אם תתחיל בבחירה מתאימה, הרי שתסיים ותשמח בתוצאה.
עבור מי אתה מבשל? כשאתה רעב ועייף אינך יכול לחכות עד שהארוחה תוגש. מן הסתם תאכל מזון בעל הרכב תזונתי נמוך. כדאי לאכול בשיקול וביישוב דעת. כדאי שתהיה שבע, על-מנת שתוכל לבשל לעצמך ולמשפחתך כראוי. גם בעיצוב המטבח, עליך לבחור מתוך מקום מתון ולפי צרכיך. מה שיש לשכן לא מעניין...
מראה חיצוני והגשה אסתטית של המזון מעוררים טעם וריח ומשדרגים את הארוחה. עיצוב אסטטי ותשומת לב למראה החיצוני המתאים לאורחות חייך ולטעמך האישי, ייצרו סביבת חיים נעימה בבית.
איך לאכול? רגע השיא מגיע: אחרי שקנית את מצרכי המזון, ניקית, הכנת, חתכת, קיצצת, תיבלת ובישלת, הגעת לרגע הפיסגה ואל האכילה. טוב ליטול אחריות על האכילה ולאכול באופן שיזין ולא יזיק לך, בקצב הנכון, בכמות המתאימה, בטעמים הנכונים ובהגשה יפה. טוב ליהנות מהאוכל. אם אוכלים שלוש פעמים ביום, האכילה נעשית "דרך קבע" ושוכחים ליהנות. כך בעיצוב מטבח, אנו נחיה שעות רבות במטבח, ואפשר להתרגל מהר לשינוי, שהרי "תענוג תמידי אינו תענוג" (הבעש"ט). טוב לעצב מטבח שההנאה ממנו תהיה לאורך ימים ושנים. איך?
פינוי וניקוי המיותר ישמר את הנאתנו מהמטבח.
תנו תשומת לב לחיים שלכם בתוך המטבח, זה כדאי!
 
עדנה קדוש-טיפולים ברפואה משלימה/מורה לנקודתרפיה/מחברת 49 "ימי מסע"
 
 
 
 
 
טואול - בניית אתרים